Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Складання та обчислення виразів. Розв'язування задач. Знаходження значень виразів з буквеними даними (№№ 774—780).

Мета. Формувати вміння складати вирази на дії різного ступеня та знаходити їх значення; закріпити знання таблиці множення та ділення на 6; вправляти у розв'язанні задач на дві дії; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1.Перевірка домашнього завдання.

а) Із завдання № 772 зачитати значення виразів у порядку спадання.

б) Пояснити розв'язання задачі № 773.

Скласти вираз для розв'язання задачі. (42 : 6 — 4 = 3 (кг).)

2. Завдання для опитування.

а) Назвати у кожному виразі перший і другий множники, а потім знайти значення добутку.

6 • (12 - 4) (30 : 6) • 9 6 • (54: 6)

б) Знайти значення виразу а • 8 + 16, якщо а = 6; а = 3.

3. Робота з картками для опитування.
В - 1.

1) Задача.

Перше число 4, друге — у 6 разів більше, а третє — у три рази менше від другого. Знайти третє число.

2) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

5 • □ + 5 = 30 42 :□ + 6 = 13

6 • □ - 8 = 40 □ : 6 + 20 = 26

В - 2.

1) Задача.

Ширина проспекту 28 м. Ширина кожного з двох тротуарів 5 м. Яка ши­рина проїзної частини проспекту?

2) Знайти значення виразу а : 6 + 9, якщо а = 48; а = 54.

4. Усні обчислення.
а) Гра «Мовчанка».




 


б) Гра «Який знак?»

 

48□6 = 42 6□7 = 42

24 □4 = 6 5 □ 9 = 14

12 □ 2 = 14 36 □ 6 = 34

54 □ 6 = 9 42 □ 6 = 7

Фізкультхвилинка.

Розвиток математичних знань.

1.Розв'язування задач.

а) Задача № 774.

— Що відомо в задачі?

— Про що запитується в задачі?

— О котрій годині закінчилась екскурсія? (О 15 год 10 хв.)

— Скільки хвилин тривала екскурсія? (50 хв)

— На скільки великих поділок і в якому напрямку треба перевести хвилин­ну стрілку? (На 10 поділок назад.)

Покажіть на циферблаті, о котрій годині розпочалася екскурсія.
(О 14 год 20 хв.)

Цю задачу можна розв'язати і без циферблата годинника. Для цього треба від 15 год 10 хв відняти 50 хв.

Як це зробити? Ми знаємо, що 1 год = 60 хв.

Від 15 год беремо 1 год (тобто 60 хв) і додаємо до 10 хв, буде 14 год 70 хв. Тепер від 14 год 70 хв легко можна відняти 50 хв:

14 год 70 хв — 50 хв = 14 год 20 хв

Б) Задача №775 (1,2).

Учні читають задачі, порівнюють їх. Розв'язання записують самостійно. Слабшим учням надається допомогу.

2. Складання та обчислення виразів за даними таблиці (№ 776).
Учні розглядають і пояснюють зразок виконання завдання.

— За поданим зразком складіть другий вираз.

— Назвіть зменшуване, від'ємник. Знайдіть різницю. (Зменшуване
36 : 4; від 'ємник — 18 : 6. Різниця: 36 : 4 18 : 6 9 3 = 6.)

3. Відновлення рівностей (№ 777). Завдання виконують з коментуванням.

4. Робота з геометричним матеріалом (№ 778*).


АОМ; ОРК.

АВРМ; МРСD.

 
МОКСD; АОРСD.

 

 

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.№№ 779, 780 (с. 118).


В - 1.

1) Задача.

Перше число 4, друге — у 6 разів більше, а третє — у три рази менше від другого. Знайти третє число.

2) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

5 • □ + 5 = 30 42 :□ + 6 = 13

6 • □ - 8 = 40 □ : 6 + 20 = 26

___________________________________________________

В - 2.

1) Задача.

Ширина проспекту 28 м. Ширина кожного з двох тротуарів 5 м. Яка ши­рина проїзної частини проспекту?

2) Знайти значення виразу а : 6 + 9, якщо а = 48; а = 54.

________________________________________________________________

В - 1.

1) Задача.

Перше число 4, друге — у 6 разів більше, а третє — у три рази менше від другого. Знайти третє число.

2) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

5 • □ + 5 = 30 42 :□ + 6 = 13

6 • □ - 8 = 40 □ : 6 + 20 = 26

___________________________________________________

В - 2.

1) Задача.

Ширина проспекту 28 м. Ширина кожного з двох тротуарів 5 м. Яка ши­рина проїзної частини проспекту?

2) Знайти значення виразу а : 6 + 9, якщо а = 48; а = 54.

________________________________________________________________

В - 1.

1) Задача.

Перше число 4, друге — у 6 разів більше, а третє — у три рази менше від другого. Знайти третє число.

2) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

5 • □ + 5 = 30 42 :□ + 6 = 13

6 • □ - 8 = 40 □ : 6 + 20 = 26

___________________________________________________

В - 2.

1) Задача.

Ширина проспекту 28 м. Ширина кожного з двох тротуарів 5 м. Яка ши­рина проїзної частини проспекту?

2) Знайти значення виразу а : 6 + 9, якщо а = 48; а = 54.

________________________________________________________________

В - 1.

1) Задача.

Перше число 4, друге — у 6 разів більше, а третє — у три рази менше від другого. Знайти третє число.

2) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

5 • □ + 5 = 30 42 :□ + 6 = 13

6 • □ - 8 = 40 □ : 6 + 20 = 26

 

Урок № ____ дата _____

Тема: Складання та обчислення виразів. Розв'язування за­дач

Мета : формувати в учнів уміння розв’язувати задачі ; вдосконалювати знання табличного ділення та множення , уміння складати вирази, користуватися годинником; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення;

виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

Усна лічба

1) Математична доріжка.

— Заповніть верхній рядок таблиці.

: 6

2 3 4 5 6 7 8 9

3) Р озв’язування задач.

• У 6 банках 18 л молока. Скільки молока в 1 банці?

• Н а 4 сторінках Марійчиного альбому 16 фотографій. Скільки фотографій на одній сторінці?

• У 3 мішках 12 відер картоплі. Скільки картоплі в одному мішку?

4) Гра «Ланцюжок».

12 24 36 48 : 6 18 30 42 54 : 6

5) Складіть вирази з відповіддю 6.

6) І ндивідуальне опитування.

Картка № 1

1. Р озв’яжи приклади.

12 : 6 + 18 : 6 54 : 6 + 0

42 : 6 + 7 42 : 6 + 6

2. Розв’яжи задачу.

На двох клумбах 6 кущів троянд. Скільки кущів троянд на одній клумбі?

Картка № 2

1. Р озв’яжи приклади.

63 + 36 : 6 54 : 6 – 8

42 : 6 – 7 30 : 6 – 5

2. Р озв’яжи задачу.

У 6 бідонах 48 л води. Скільки літрів води в одному бідоні?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми працюватимемо над задачами на час; виразами; вдосконаленням обчислювальних операцій.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розв’язування задач

1) Е кскурсія тривала 50 хв і закінчилася о 15 год 10 хв. О котрій годині розпочалася екскурсія?

— Скільки тривала екскурсія?

— О котрій годині закінчилася?

— Яку дію потрібно виконати, щоб дізнатися, о котрій годині почалася екскурсія?

2) Марина — 48 грибів ?

Денис — ?, в 6 р. <

Складання виразів

— За даними таблиці складіть та обчисліть вирази.

Зменшуване 6 · 7 36 : 4 45 90 6 · 8

Від’ємник 6 : 3 18 : 6 61 – 37 54 : 6 19

Зразок. 6 · 7 – 6 : 3 = 42 – 2 = 40.

Коментування і запис на дошці другого виразу.

36 : 4 – 18 : 6 = 9 – 3 = 6

 

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

Робота з рівностями

Повторення назв компонентів арифметичних дій.

□· 6 = 24 □ : 6 = 5 □ – 7 = 13

12 –□ = 6 12 –□ = 2 43 –□ = 13

— Що невідоме? Як знайти?

VI. Підбиття підсумків.

VIІ. Домашнє завдання

Повторити табличку множення і ділення в межах 6
Урок № _____ Дата _____

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-23

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...