Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






II. Контроль, корекція і закріплення знань

Усна лічба

1) Гра «Знайди друзів для числа».

— Ми вивчили таблиці множення чисел 2 – 7. Ті з вас, хто добре

знає табличку, без зусиль визначать потрібні множники.

40 56 49 42 54 36 45 48 14 63 28 9 4

Завдання для опитування

1) Приклади з «віконечками».

…+ 36 = 81 … – 14 = 28 7 · … = 56

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання таблиць множення і ділення; розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; швидко і правильно виконувати обчислення.

 

IV. Розвиток математичних знань

1 Розв’язування задачі на знаходження третього доданка (усно)

У класі 30 учнів. 14 з них люблять танці, 7 — пісні, а решта — захоплюються спортом. Скільки учнів захоплюються спортом?

1) А наліз задачі (супроводжується коротким записом на дошці).

Т. — 14 уч.

П. — 7 уч.

С. — ?

2) Усне розв’язування задачі із записом виразу на дошці.

30 – (14 + 7) = 9 (учн.)

Складання задачі на знаходження третього доданка

1) А наліз задачі за коротким записом.

Т. — 14 уч.

П. — ?, у 2 рази <

С. — ?

2) Р озв’язування задачі за планом.

План

а) Скільки учнів розучують пісні?

б) Скільки всього учнів готують танці і розучують пісні?

в) Скільки учнів захоплюються спортом?

3) Запис розв’язання виразом.

30 – (14 + 14 : 2) = 9 (учн.)

Фізкультхвилинка

Замість «віконечка» поставте потрібні числа

6 ·… = 30 12 – …= 7 28 :… = 4

16 :… = 4 … : 9 = 4 … – 6 = 0

…· 3 = 21 6 +… = 36 …. : 8 = 0

4 Поставте один зі знаків: <, >, =

3 м 9 дм …44 дм 95 см …1 м

8 дм 1 см… 81 см 70 дм …7 м

 

Задача

Гончар виготовив 6 ваз, глечиків – у 4 рази більше, ніж ваз, а тарілок – на 7 менше, ніж глечиків. Скільки тарілок виготовив гончар?

Виконання дії

1 м – 4 дм 1 дм 8 см : 6

1 дм 4 см : 4 1 дм – 6 см

Задача

Ширина прямокутника 6 см, а довжина – у 3 рази більша. Знайди периметр прямокутника.

Знайти значення виразів

7 · 8 +24 : 6 49 : (14 – 7)

60 – 7 · 5 12 : 6 · 7

36 : 6 + 17 26 + 7 · 2

9. Розв’язування завдання з логічним навантаженням

Поставити дужки так, щоб рівності були правильними

42 : 7 – 2 – 2 = 6 18 : 6 – 2 – 2 = 9

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Я ке завдання було найскладнішим?

— Розкажіть таблицю множення числа 6.

Урок № ____ Дата _____

Тема.Контрольна робота

Мета:перевірити рівень засвоєння учнями табличного множення і ділення, вміння розв’язувати задачі вивчених видів, знання порядку виконання арифметичних дій; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати культуру письма.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

III. Контрольна робота

1 варіант

1) Розв’яжи задачу.

У глечик поміщається 3 л води, а в каністру — у 7 разів більше.

Скільки літрів води поміщається в глечик і в каністру разом?

2) Розв’яжи приклади.

15 + 7 · 9 7 · 5 – 6 · 4

53 – 5 · 8 24 : 4 + 49 : 7

66 – 54 : 6 40 – 5 · 3 + 12

(66 – 54) : 6 40 – (5 · 3 + 12)

3) Встав пропущені числа.

□ – 48 = 16 □ · 6 = 36

4) Знайди значення виразів.

1 дм – 3 см 4 дм + 6 см 1 м 8 см : 6

 

Додаткове завдання

Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин дорівнювала 6 см.

2 варіант

1) Розв’яжи задачу.

Дівчинка купила 21 зошит у клітинку, а в лінійку — у 7 разів менше. Скільки всього зошитів купила дівчинка?

2) Розв’яжи приклади.

19 + 7 · 8 7 · 9 – 6 · 7

87 – 5 · 4 28 : 7 + 32 : 4

54 – 36 : 6 50 – 7 · 4 + 12

(54 – 36) : 6 50 – (7 · 4 + 12)

3) Встав пропущені числа.

44 – □ = 18 □ · 7 = 35

4) Знайди значення виразів.

1 дм – 5 см 1 м 2 дм : 3 4 дм + 5 см

Додаткове завдання

Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин дорівнювала 4 см.

Шкала оцінювання

1 завдання — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;

0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію);

2 завдання — 5 балів: по 0,25 бала за дію;

3 завдання — 1 бал: по 0,5 бала за вираз;

4 завдання — 1,5 бала: по 0,5 бала за вираз.

Додаткове завдання — 2 бали (по 1 балу за відрізок).

IV. Самоперевірка

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Хто вважає, що впорався із завданнями на відмінно?

— У кого виникли складнощі?

— Я ке завдання викликало у вас утруднення?

 

 

Контрольна робота

1 варіант

1) Розв’яжи задачу.

У глечик поміщається 3 л води, а в каністру — у 7 разів більше.

Скільки літрів води поміщається в глечик і в каністру разом?

2) Розв’яжи приклади.

15 + 7 · 9 7 · 5 – 6 · 4

53 – 5 · 8 24 : 4 + 49 : 7

66 – 54 : 6 40 – 5 · 3 + 12

(66 – 54) : 6 40 – (5 · 3 + 12)

3) Встав пропущені числа.

□ – 48 = 16 □ · 6 = 36

4) Знайди значення виразів.

1 дм – 3 см 4 дм + 6 см 1 м 8 см : 6

 

Додаткове завдання

Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин дорівнювала 6 см

_________________________________________________________________

 

Контрольна робота

2 варіант

1) Розв’яжи задачу.

Дівчинка купила 21 зошит у клітинку, а в лінійку — у 7 разів менше. Скільки всього зошитів купила дівчинка?

2) Розв’яжи приклади.

19 + 7 · 8 7 · 9 – 6 · 7

87 – 5 · 4 28 : 7 + 32 : 4

54 – 36 : 6 50 – 7 · 4 + 12

(54 – 36) : 6 50 – (7 · 4 + 12)

3) Встав пропущені числа.

44 – □ = 18 □ · 7 = 35

4) Знайди значення виразів.

1 дм – 5 см 1 м 2 дм : 3 4 дм + 5 см

Додаткове завдання

Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин дорівнювала 4 см.

 

Урок № _____ Дата ____

Тема: Аналіз контрольної роботи

Мета:проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними

помилками; формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве і кратне порівняння

на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення,

математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

Аналіз контрольної роботи

1) Колективна робота над типовими помилками.

2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

Математичний диктант

• Число 28 зменшити в 7 разів.

• Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.

• Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?

• Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60.

• Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів.

• Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів.

• Н а скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7?

• Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток?

• Маса поросяти 7 кг, а вівці — у 6 разів більше. Яка маса вівці?

• Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового буряка. У скільки разів маса цукру менше маси буряка?

Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.

Завдання для опитування

1) Складання виразів за таблицями.

— Запишіть вирази та обчисліть їх значення.

Ділене 36 + 18 56 – 28 50 – 8 12 + 28 63 : 7 3 · 6

Дільник 6 4 7 5 3 2

2) …· 4 = 36; 6 ·… = 48.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі на дві і три дії; будемо швидко і правильно виконувати обчислення.

IV. Вивчення нового матеріалу

V. Розвиток математичних знань

Робота над задачею

Лисиця — 8 кг

Леопард — ?, у 9 разів >

Вовк — ?, на 30 кг <

Запис розв’язання задачі за діями і виразом.

1) 8 · 9 = 72 (кг) — маса леопарда

2) 72 – 30 = 42 (кг) — маса вовка

8 · 9 – 30 = 42

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-23

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...