Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Ян Амос Каменський «Велика дидактика»

Антонець Світлана Володимирівна

Ромашевська Людмила Миколаївна

Інтегрований день 1.

ТЕМА: ПРИЙДИ, ВЕСНО, З РАДІСТЮ!

Літературне читання. «Т.М. Коломієць «Березень»»

Українська мова. «Урок розвитку зв’язного мовлення. Перші весняні квіти. Підсніжник. Складання розповіді з елементами опису»

Образотворче мистецтво. «Малювання підсніжника»

Природознавство. «Рослини – організми».

Мета:

§ розвивати ключові компетентності: уміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця); загальнокультурну компетентність (мовленнєві здібності та норми відповідної культури); громадянську компетентність (здатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи);

§ розвивати предметні компетентності: учити спостерігати і бачити красу навколишньої природи, описувати весняну квітку, послідовно формувати думки та поєднувати їх у зв’язному мовленні; збагачувати словниковий запас, розвивати образність мислення, уяву, фантазію, спостережливість;

§ поглибити поняття «рослини – організми», сформувати в учнів уявлення про особливості живлення і дихання рослин, розвивати вміння міркувати правильно оформлювати свою думку, виховувати дбайливе ставлення до рослин, встановити взаємозв’язки між живою та неживою природою;

§ вдосконалювати вміння виразного читання, познайомити учнів з творами, де описується краса весняної природи, учити систематизувати й узагальнювати прочитане, сприяти збагаченню народними висловами та прислів’ями уявлень учнів про весну;

§ навчити передавати форму та колір квітки, бачити і передавати різні положення однакових предметів (квітів і листя),правильно розташовувати зображення на аркушу паперу, самостійно обирати і змішувати необхідні кольори та їх відтінки, виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: ілюстрації підсніжника, проліска, сон-трави, мати-й-мачухи, фарби, набір пензликів, альбом.

Тип уроку: комбінований

Інтегруються: літературне читання, українська мова, образотворче мистецтво,природознавство.

Хід уроку

І. Орієнтація, мотивація діяльності.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота над загадкою

Зійшли сніги,

Шумить вода,

Весна вже квіти викида,

Буяє травка молода,

Все мертве оживає.

Коли, діти, це буває? (Навесні)

Вправа «Мікрофон»

- Які ознаки весни ви помітили, спостерігаючи за природою?

Дні стають довші, а ночі коротші.

Піднялася температура повітря.

Сонце стало вище ходити по небосхилу.

Розтанув сніг.

Прилітають перші пташки.

На деревах, кущах з’являються бруньки.

Поетична хвилинка

- Прочитайте поетичні рядки про весну інших авторів. Під час читання спробуйте уявити те, що поети передають словами.

Весна-чарівниця,

неначе цариця

наказ свій послала,

щоб краса вставала.

Олена Пчілка

Стану я, гляну я –

йде весна запашна,

квітами-перлами закосичена.

Павло Тичина

Завесніло вже довкола:

зеленіє гай і поле.

Всюди трави, трави, трави

зеленаві, зеленаві.

Анатолій Камінчук


Робота в групах

Завдання: скласти асоціативний кущ «Весна»

Весна
Гомінка, весела, співуча
Квітуча, духмяна, запашна
Дзюркотлива, дощова
Сонячна, тепла, світла
Красива, мила, тиха

 

 


Фенологічні спостереження за природою.

ІІІ. Цілепокладання.

Оголошення теми та очікуваних результатів

1.Інтерактивна вправа «Очікування»

(Учні діляться своїми очікуваннями із вчителем. Вчитель дає настанову на урок.)

- Я також хочу висловити свої очікування щодо уроку. Ви маєте:

· Відредагувати текст;

· точно і красиво висловлювати свої думки;

· злагоджено працювати у парах і групах;

· намалювати квітку.

2.Ознайомлення з планом уроку (план записаний на капелюхах)

Синій капелюх – роздуми.

Червоний капелюх – відчуття, враження.

Білий капелюх – збирання інформації.

Зелений капелюх – дослідження, нові ідеї.

Жовтий капелюх – перевага, вигода, користь.

ІV. Цілереалізація.

Синій капелюх – роздуми.

Артикуляційна хвилинка (діти читають заздалегідь підготовлені чистомовки).

Діти по черзі виходять, сідають в «Авторське крісло» і читають чистомовки, написані на зелених листочках. Кожен кріпить свій листочок до дерева.

На – на – на – на – на!

Вже прийшла до нас весна!

Іють – іють – іють – іють!

Всі дерева зеленіють.

Ки – ки – ки – ки – ки!

Розцвітають квіточки.

Оси – оси – оси – оси!

Берізка розпустила коси.

Таю – таю – таю.

Під берізкою читаю.

На – на – на – на – на!

Вже прийшла до нас весна!

Уть – уть – уть.

Квіточки уже цвітуть.

Іє – іє – іє.

Вже й травичка зеленіє.

Хи – хи –хи.

Прилетіли вже птахи.

Ні – ні – ні.

Дуже весело мені.

Опрацювання вірша за підручником літературне читання 3 клас за редакцією О.Я Савченко с. 152.

Читання «Вчитель-учень».

Словникова робота.

Перевірка первинного сприймання.

- Що ви уявили, прочитавши вірш?

- Яким ви уявили березень?

- Якою у вашій уяві постала весна?

- За що перепрошував березень?

- Як ви розумієте останні рядки вірша?

- Про що ще могли розмовляти Весна з Березнем?

Робота в парах.

Складання діалогу між ними.

Читання ланцюжком.

Фізкультхвилинка

Зупиняємо урок – робимо зарядку.

Руки – вгору, руки – вниз,

Все у нас в порядку.

Руки в боки – нахиляйся,

Наче маятник, хитайся.

За хвилинку відпочили

І за парти тихо сіли.

Червоний капелюх – відчуття, враження.

Бесіда

- Як називаються картини, на яких зображено природу?

- Якими є кольори весни?

- Колір – один із засобів образотворчого мистецтва, завдяки якому відображаються властивості предметного світу. Основні кольори – червоний, жовтий, синій. Теплі кольори – червоний, оранжевий, жовтий. Асоціюються з сонячним світлом, вогнем. Викликають відчуття тепла. Холодні кольори – блакитний, синій. Викликають відчуття прохолоди.

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-28

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...