Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






V. Рефлексивно – оціночний етап.

Підсумок уроку.

Рефлексія.

Гра «Мікрофон»

*сьогодні я довідався…

*було цікаво… *було важко… *я виконував завдання… *я зрозумів, що… * тепер я можу … * у мене вийшло… * я зміг… * урок дав мені для життя…

Анкета.

1. На уроці я працював?(Активно/ пасивно) 2. Своєю роботою на уроці я? (Задоволений/ незадоволений) 3. Мій настрій став? (Кращим/гіршим).

Домашнє завдання.Вивчити напам’ять вірш М. Вінграновського «Лазить сонечко в травах…»(за бажанням); Виконати запитання і завдання від Матінки Природи.

Бесіда-роздум. –Як кожна людина, так і кожна комашка має право на існування на цій величезній планеті і роль їх у цьому житті визначна.

Он повзе мурашка, Он хлюпоче річка, Не ламай ромашку, Не топчи травичку. В зелені діброва, В китицях ліщина. Глянь, яка чудова Наша Україна. Журавлі над лугом Крилять рівним клином. Будь природі другом! Будь природі сином!

 

Список використаних джерел:

1. Віра Науменко «Літературне читання», підручник для 3 класу;

2. М. Д. Захарійчук, А. І. Мовчун «Українська мова», підручник для 3 класу;

3. Ірина Грущинська «Природознавство», підручник для 3 класу;

4. В. О. Сухомлинський «Врятував сонечко»;

5. Анатолій Камінчук «Будь природі другом!»


Федосенко Людмила Адамівна

Шмат Катерина Олександрівна

Інтегрований день 5.

ТЕМА. ПОМИЛУЙСЯ, ВЕСНА НАСТУПАЄ.

ЖУРАВЛІ ЛЕТЯТЬ КАРАВАНОМ.

Урок позакласного читання. «Журавлі летять додому» за оповіданнями В.О.Сухомлинського;

Природозназнавство . «Як птахи підкорили повітряний простір?»;

Трудове навчання. «Оригамі»;

Музичне мистецтво. «Десять завдань для перевірки знань».

МЕТА. Учити учнів пізнавати звичайне у незвичайному; продовжити ознайомлення з творами В.О.Сухомлинського; розширити знання учнів про прийоми складання паперу; продовжити ознайомлення з будовою тіла птаха, пристосування його до польоту та способи живлення птахів; розвивати діалогічне мовлення та техніку читання; удосконалювати навички виразного читання, викликати бажання до читання додаткової літератури на задану тематику; удосконалювати навички літературного читання; поглиблювати знання про птахів журавлів;

навчити виготовляти журавлика дружби завдяки колективній роботі на уроці трудового навчання; навчити послідовності складання виробів; удосконалити вміння й навички з виготовлення паперових виробів шляхом складання;розвивати увагу, окомір, дрібні м язів кистей рук; виховувати любов до Батьківщини та природи, бережливе ставлення до навколишнього природнього середовища; виховувати художній смак, охайність при роботі з папером; виховувати культуру праці, самостійність, творчість.

ТИП УРОКУ: комбінований.

ОБЛАДНАННЯ: картки «Гронування»; твори В.О.Сухомлинського «Відлітають журавлі», «Що найтяжче журавлям»; ілюстрації; папір; ножиці;олівці; фломастери.

Інтегруються:літературне читання, природознавство, трудове навчання, музика.

ХІД УРОКУ

І.Орієнтація, мотивація діяльності.

ІІ. Цілепокладання

Пролунав шкільний дзвінок,

Починається урок.

Будем добре працювати,

Щоб почути на кінець.

Що у третім нашім класі

Кожен учень «молодець»!

1.Вступна бесіда.

- Діти, сьогодні на нас чекає незвичайний день. Ми відправимось в подорож за журавлями. В нас є три ключі журавлів. Перший ключ - лектори, другий ключ – інформатори, третій ключ – читці.

2. Бесіда про книжку В.О.Сухомлинського.

- Перша група – знайомить з біографією В.О.Сухомлинського.

3. Створення «Асоціативного куща» до раніше прочитаних оповідань.

4. Читання оповідання В.О.Сухомлинського «Відлітають журавлі» - ключ лектори.

Ø Читання «вчитель-учень».

Ø Вибіркове читання.

Ø Читання «ланцюжком».

5. Вправа «Мікрофон»

(Діти відповідають на запитання вчителя до оповідання у мікрофон).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Опрацювання оповідання «Що найтяжче журавлям».

1. Найкращі діти із групи «Читців» читають текс оповідання вголос.

2. Інсценізація оповідання.

 

3. Гра «Так чи ні?».

- Журавлі відпочивали осіннього вечора? (Так)

- Вони летіли в холодний край? (Ні)

- Притулилися журавлі до берези? (Так)

- Весна настане незабаром? (Ні)

- На журавлів чекає легка дорога? (Ні)

- Чи є білокора береза в теплих краях? (Ні)

- На якій річці зимують журавлі? (Ніл)

- Кого не має на берегах цієї річки? (Берізок)

4. Робота над оповіданням.

5. Робота над виразністю читання.

(Робота за рефлексивним екраном)

ІІІ.Цілереалізація.

Актуалізація й корекція опорних знань.

Ø Підсумок спостережень за живою та неживою природою.

Ø Бесіда про птахів.

Сприйняття й усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і співвідношень в єктах вивчення.

Ø Робота за малюнками і текстом підручника «Як птахи підкорили повітряний простір?» (с.109-111 )

- Чи хотіли б ви дізнатися про птахів – журавлів? Ви, мабуть, бачили в синьому небі рівний трикутник зграї журавлів, що повертаються додому. На відстані двох кілометрів чути їх приємне курликання, що мимоволі викликає піднесений настрій. Група «Інформаторів» вдома підготувала повідомлення про журавлів. Послухаймо їх!


 

Група «Інформаторів»

1 – інформатор.

Журавель – птах наземний. У казках, легендах, байках, піснях, прислів ях часто згадується журавель. У багатьох народів це птах– символ вірності, щастя, довголіття. В Україні є два види журавлів: журавель сірий і журавель степовий. Самку ще називають журавкою, журавлицею.

2 – інформатор.

Журавель сірий - великий довгоногий птах, завбільшки як свійська гуска, з довгою шиєю, прямим сильним дзьобом. Оперення приємного сірого забарвлення, тільки махові пера чорні, по боках голови білі смужки. В Україні гніздиться в деяких болотних районах Полісся та Лівобережного лісостепу. Під час перельотів зустрічається по всій Україні.

3- інформатор.

Повертаються з вирію журавлі на свої постійні місця гніздувань, зокрема на болотисті місця, зарослі очеретом. Гнізда зі стебел, листя, шматочків торфу, моху влаштовуються на сухому серед болота. Гніздом користуються багато років поспіль, тому воно часто нагадує масивну втрамбовану купу трави. Самка відкладає два-три яйця і насаджує протягом

місяця.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

4- інформатор.

Через 29-30 днів із яєць вилуплюються пташенята. Обсохнувши, вони самостійно вибираються із гнізда і батьки відводять їх у зарості. Коли пташенята підростають, уся сім я починає вилітати живитися в інші місця. Живляться переважно рослинною їжею, але не відмовляються і від комах, дрібних тварин – жаб, ящірок, змій. Після пошуку їжі усі птахи обов язково повертаються в рідні зарості. За півроку пташенята досягають розміру дорослих птахів. Восени зграї журавлів роблять спільні вильоти на поля, шукаючи поживу.

5 – інформатор.

Зимують у Північній та Східній Африці та Південній Азії. Як рідкісний птах журавель сірий занесений до Червоної книги України.

6- інформатор.

Степовий журавель (красавка) дещо відрізняється від сірого. Має коротший дзьоб і відносно короткі ноги. Сам сизо-сірий, шия і кінці крил чорні, а обабіч голови – довгі пера – «косички». На волі звисають чорні видовжені пера, з розкішного хвоста також звисають пір’їнки.

7 – інформатор.

Степовий журавель – один з найгарніших тпахів, недарма у народі його називають красавкою. Голос у нього подібний до курликання сірого журавля, але значно мелодійніший.

8 – інформатор (прослуховування грамзапису курликання журавлів).

9 – інформатор.

В Україні вони гніздяться поодинокими парами в районі Сиваша і Керченської протоки. Перелітний птах. В Україні з являється в березні-квітні. Живе в степах, гніздиться серед високих трав. Гніздо будує на сухих місцях, з обрідною рослинністю, але обов язково поблизу води.

10- інформатор.

Гніздо примітивне: ямка на землі майже не вимощена. Самка відкладає 2-4 яйця і насиджує близько місяця. Виховують малюків і батько, і мати. Молодих птахів можна побачити вже всередині липня.

11-інформатор.

На зимівлю перелітають до Східної Африки і Південної Азії в кінці вересня. Степовий журавель занесений до Червоної книги України.

Група «Читців» (підготувала народні прислів я, приказки про журавлів).

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-28

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...