Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






ВОЛОДИМИР ЛУЧУК «ДИКИЙ МАК». ЗІРКА МЕНЗАТЮК «МАК»

Мета: навчати учнів читати вдумливо і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного, розмірковувати, придивлятися, прислухатися до звучання художнього слова; розвивати

мовлення учнів, естетичний смак; прищеплювати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Гра «Дощик». Робота над скоромовкою

Діти читають хором:

• Накрапає дощ (тихо);

Дощ сильнішає (голосніше);

• Злива (голосно);

Дощ слабшає (тихіше);

Дощ припинився (читання припиняється:).

Заболіло горло в горили —

Бо горила багато говорила.

2. Читай чітко, весело!

— Гей, Федько , —

Питають люди, —

Чом заліз

У кропиву ти?

— А тому, що

З дідусем

Ми на пасіку

Ідем.

Там такі кусючі бджоли —

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл

Боліло!

К.Дяченко

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

— Прочитайте, як ви замінили рядками з ≪Білого≫ вірша подані речення(с. 78).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Я крилатий і пухнастий,

Золотистий і смугастий,

Над лужком танок веду,

Дзвінко, весело гуду. (Джміль)

— Сьогодні ми поринемо в таємниці художніх творів. Під час читання розмірковуйте,

уявляйте, придивляйтеся, прислухайтеся.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту про джмеля (с. 79)

— Які звуки та образи виникли у вашій уяві?

— Який це звук — оксамитовий? Пригадайте, яка на дотик тканина

оксамит. Цю ознаку перенесено на звук. Переносне значення слова оксамитовий

— приємний, м’який.

— Які з виділених слів допомогли вам побачити джмеля? Опишіть його.

Фізкультхвилинка

Плів павутинку павучок —

І заболів йому бочок.

Встанем разом на хвилинку

Й проведем фізкультхвилинку.

Руки вгору, руки вниз,

Вліво, вправо повернись.

Сіли — встали, сіли — встали,

Кошенята заплигали,

У долоньки заплескали

І за парти посідали.

2. Опрацювання вірша В. Лучука «Дикий мак» (с. 79-80)

Робота над загадками.

— Відгадайте загадки і дізнайтеся, які квіти вибрав джміль. Знайдіть їх на

малюнку.

■ Наче сонця серединка,

Запалали в чистім полі

Пелюстків біла хустинка.

Квіти гарні, всі червоні.

Знає бджілка і мурашка,

То палає влітку так

Що звуть квіточку... (ромашка). Польовий червоний... (мак).

2) Гра ≪Рибки≫. Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— Поміркуйте, як треба читати вірш.

— Спробуйте передати голосом, що маку стало соромно.

Виразне читання вірша учнями.

— Як ви гадаєте, чому мак хотів підслухати розмову?

— Оберіть відповідь:

а)був занадто цікавий;

б) був невихований.

— Чому мак почервонів?

— Знайдіть у вірші риму.

3. Опрацювання тексту Зірки Мензатюк «Мак» (с. 79-80)

Виразне читання тексту вчителем.

— Які картини поставали у вашій уяві під час слухання тексту?

Виразне читання тексту учнями.

— Як ви вважаєте, чи звертається письменниця до вас?

— Що вам захотілося зробити, запам’ятати?

— Які образи квітки маку створено у прочитаних вами текстах?

— Закінчіть думку: ≪Мак хотів підслухати таємницю і від сорому...≫.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що було найбільш цікавим?

— Чого вас навчає текст Зірки Мензатюк ≪Мак≫?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам’ять вірш ≪Дикий мак≫.__

 

 

Урок № ______ Дата ______

Тема: ЛІСОВІ ДИВА. ЛІНА КОСТЕНКО «БІЛОЧКА ВОСЕНИ»

Мета:ознайомити учнів з творчістю Ліни Костенко; навчати учнів виразно читати віршовані

твори; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання;

виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Їжак та їжаченя

їздять по гриби щодня,

їжачиха помагає —

Сироїжки їм збирає.

Робота над чистомовкою

Са-са-са — летить оса,

Зу-зу-зу — веду козу,

За-за-за — іде коза,

Су-су-су — відро несу,

Шу-шу-шу — листя ворушу.

Гра «Доповни словосполучення»

Великий камінь, а маленький... (камінець).

Великий прапор, а маленький... (прапорець).

Великий корінь, а маленький... (корінець).

Великий гребінь, а маленький... (гребінець).

Великий ремінь, а маленький... (ремінець).

4. Читайте тільки назви тварин!

Порт, рись, клен, їжак, липа, вовк, горох, нічка, гадюка, лавка, море,

клей, єнот, барабан, молоко, малина, лев, кіт, підручник, ведмідь, стіл,

журнал, газета.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс «Хто краще?»

Учні розказують з пам’яті вірш В. Лучука ≪Дикий мак≫.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми починаємо ознайомлення з творчістю української поетеси Ліни Костенко.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Біографічна довідка

— Народилася Ліна Василівна на Київщині в учительській сім’ї. Батьки

майбутньої поетеси були людьми високоосвіченими і порядними. Батько знав дванадцять мов, добре був обізнаний у всіх навчальних предметах школи. Закінчила Ліна Костенко Київський педагогічний інститут і Московський літературний інститут. Писати вірші почала з дитинства.

Довгий час (15 років) її не визнавали як поетесу. Це був сумний період в її житті, в історії української літератури. Зараз Ліна Василівна Костенко живе і працює в Києві, продовжуючи радувати нас своїми творами.

2. Опрацювання вірша Ліни Костенко «Білочка восени» (с 81)

1) Гра ≪Упізнай персонажа твору≫.

• Багряна шубка Час уже збирать горішки.

І розкішний хвостик. Клопотлива і метка,

Ліс їй дари приносить: А в дупло несе грибка.

Осипають сосни шишки (Білка)

Виразне читання вірша вчителем.

— Чи сподобався вам вірш?

— Якою ви уявляєте білочку?

Фізкультхвилинка

Словникова робота.

Читання стовпчиків слів ≪луною≫ за вчителем.

Пороші міркує

в’язочка випадуть

бурундук гіллячках

посиплеться нашпилює

— Яке слово ≪зайве≫ у першому стовпчику? (Посиплеться) У другому?

(Гіллячках)

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...