Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описуваних

Подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; збагачувати

Словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

У діброві — дуби, Трава — між грибами,

Під дубами — гриби, Хмарки — над дубами.

Робота над чистомовкою

Ла-ла-ла — знову казка в гості прийшла.

Ки-ки-ки — їх читаєм залюбки.

Ру-ру-ру — вчать вони нас добру.

Ло-ло-ло — переможемо ми зло.

Ред-ред-ред — тож за казкою вперед.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

— Пригадайте прочитані казки українських письменників.

— Що в цих творах є казковим? А що могло бути насправді?

— Наведіть кілька прикладів народних і літературних казок. Назвіть їхніх

авторів.

— Розгляньте малюнки (с. 146). До яких вони казок?

— Чому на першому малюнку немає мишки, а на другому — внучки?

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Гра ≪Упізнай казкового героя≫

• їду я на бал чудовий Поки північ не задзвонить.

У кареті гарбузовій. Маю я химерну звичку —

Все, мов справжнє: кучер, коні, Десь губити черевички. (Попелюшка)

— Сьогодні ми ознайомимося з казкою французького письменника Шарля

Перро ≪Попелюшка≫.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Читання учнями біографічної довідки (с. 746)

2. Опрацювання рубрики «Чи знаєш ти?»(с. 147)

— Хто переклав казку Шарля Перро українською?

— Як, на думку Романа Терещенка, має називатися казка?

Робота в групі

— Розгляньте малюнки (с. 147—148).

— Пригадайте, як жила Попелюшка; чому її так назвали; як дівчина потрапила

на бал у королівському палаці; хто їй допомагав; чому черевичок Попелюшки

залишився у палаці.

Фізкультхвилинка

Опрацювання продовження казки «Попелюшка,

або Соболевий черевичок» у перекладі Романа Терещенка (с. 149-151)

Виразне читання казки вчителем.

— Чи сподобалася вам казка?

— Які картини ви уявляли, слухаючи її?

Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Фанфара — духовий музичний інструмент, який використовують для виконання

музичних фраз урочистого характеру.

Лакей — слуга у панів або при ресторані, готелі (в поміщицькому та буржуазному

побуті).

Вельможа — знатна й багата особа, що займала високу державну або придворну

посаду.

б) Читання стовпчиків слів ≪буксиром≫ за вчителем.

Щирого краща

втішного убогої

сукенці привселюдно

сміючись зчудувалися

королівський попелющиним

— Прочитайте найкоротше і найдовше слово.

3) Читання казки учнями ≪ланцюжком≫.

Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Де Попелюшка загубила свій черевичок?

— Хто його підібрав?

— Що залишилося в Попелюшки від розкішного вбрання?

— Що робили принцові посланці по всій країні?

— Відшукайте і прочитайте речення, у яких є слова: чарівну втікачку; прекрасна незнайомка; побачив, яка вона гарна; сестри впізнали в Попелюшці ту красуню.

— Продовжте низку слів, якими можна описати красу Попелюшки: чарівна...

— Яку вдачу мала Попелюшка? Обґрунтуйте свою відповідь за текстом.

— Чому дівчині нарешті пощастило?

— Відшукайте у казці рядки, у яких ідеться про принца. Розкажіть про нього.

5) Гра ≪Засічка — кидок≫.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цієї казки?

— Хто переклав казку українською?

— Чого навчає ця казка?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати розкішну сукню Попелюшки, соболевий черевичок, паличку

чарівниці.


 

Урок № _____ Дата _____

Тема: ГАНС KPICTIAH АНДЕРСЕН

«ПРИНЦЕСА НА ГОРОШИНІ»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Ганса Крістіана Андерсена, вдосконалювати техніку

Свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане; збагачувати словниковий

Запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього

Слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Король орел, орел король,

У Кіндрата куртка короткувата.

2. Слухай, доповнюй!

ДІДІВ ОБІД

Казку хочете смішну?

Зараз я її почну:

Жив на світі сивий дід,

На плиті варив обід,

На кривий ослін сідав,

Що зварив, усе з’їдав.

Горщик мив і миску мив.

На плиті обід... (варив).

На кривий ослін... (сідав).

Що зварив, усе... (з’їдав).

Горщик мив і миску... (мив),

На плиті обід... (варив).

Ох, і хитра казка ця,

Бо не видно їй кінця.

Доки дід на світі житиме,

То усе обід... (варитиме).

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Гра «Упізнай казкового героя»

• Народилося таке —

І незграбне, і бридке,

Одиноке і нещасне!

Стало Лебедем прекрасним. (Гидке каченя)

— Чи знаєте ви автора цієї казки?

— Які ще його казки вам відомі?

2. Ознайомлення з біографічною довідкою Ганса Крістіана Андерсена(r. 151)

— Сьогодні ми ознайомимося ще з однією чудовою казкою цього славетного

казкаря.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання казки «Принцеса на горошині»151-153)

Виразне читання казки вчителем.

— Чи сподобалася вам казка?

— Що вас найбільше вразило?

Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Брама — великі ворота, переважно при монументальних спорудах.

б) Читання стовпчиків слів ≪ буксиром ≫ за вчителем.

Міську волоссю

уранці матрац

чутливою дванадцяти

качачого склепила

занепогодило найсправжнісінькою

— Прочитайте слова повільним темпом; нормальним; швидким.

Фізкультхвилинка

3) Читання казки учнями ≪ланцюжком≫.

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...