Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Робота над прислів'ями і приказками




• Багато лісу — не рубай, мало лісу — бережи, нема лісу — посади.

• Ліс навесні веселить, літом холодить, восени годує, взимку зігріває.

• Одна людина залишає в лісі слід, сотня — стежку, тисяча — пустелю.

• Зрубав одне дерево — посади троє.

• Немає ліпшої краси, ніж гаї та ліси.

• Від природи бери те, що вона дає, та й за те дякуй.

Поетична хвилинка

НЕ ХОЧУ

Метелика ловити я не хочу:

Він — квітка неба, хай живе собі!

Хай крильцями барвистими тріпоче,

Щоб радісно було мені й тобі!

І квітку лісову не стану рвати,

її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попити ранками росу!

І ні стеблинку, гілку, чи травинку

Я не ображу: це — страшенний гріх!

Бо в кожній з них живе тремка живинка,

Що світиться довірою до всіх.

А. Костецький

Що ви зрозуміли, слухаючи вірш?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—Про що йшлося на уроці?

—Що вас зацікавило?

—Про що хотіли б дізнатися більше?

—Коли ж ліс нам дякує, а коли — ображається?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.146.

 

 

Урок № ______ Дата _____

Тема: РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ЛУКІВ

Мета:ознайомити учнів з розмаїттям рослин і тварин луків; вчити пояснювати зв'язки у живій природі на прикладі луки; розвивати пізнавальну активність, уміння спо­стерігати, порівнювати, узагальнювати і робити висновки; виховувати почуття пре­красного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Перевірка домашнього завдання

— Коли ліс нам дякує, а коли — ображається?

Розгадування кросворда «Луки»

1) Не мотор, а гуде, не пілот, а летить, не гадюка, а жалить. (Бджола)

2) Сам чорний, та не ворон, є роги, та не бик, шість ніг без копит. (Жук)

3) Летить — пищить, сяде — мовчить. (Комар)

4) На капусті я вродився І капустою живився, На капусті я умер, Та ізнов ожив тепер. Тільки вже й не той я став, Що в капусті плазував: Не плазую, а літаю, Бо прегарні крильця маю. (Метелик)

 

        Л    
    У    
    к        
        и        

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Тема нашого уроку — «Рослини і тварини луків».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 129-131)

— Пригадайте, які тварини мешкають на луці.

— Що таке лука? Доведіть, що влітку лука нагадує барвистий килим.



— Розгляньте фотографи на с. 129. Які трави можна зустріти на луці? Роз­кажіть, що ви про них прочитали.

— Розгляньте фотографії на с. 130. Яких птахів можна побачити на луці? Розкажіть про них.

Перевір себе

— Яку місцевість називають лукою?

— Які рослини ростуть на луках? За якими ознаками їх можна розпізнати? Під час розповіді скористайся фотографіями.

— Чому на луках багато комах, птахів?

— Як люди використовують луки?

— Складіть ланцюг живлення у живій природі на луці влітку.

— Прочитайте розповідь (с. 131). Висловіть власну думку. Хто з дітей має рацію? Чому луку треба берегти, так само як і ліс, парк, водойму?

Підсумок. Лука — частина природи, де живуть різні рослини і тварини. Луки треба берегти.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Складання правил поведінки на луках

— Чи може хто-небудь знищити луки? (Людина)

— Чим вона може завдати шкоди? (Рвати траву, знищувати квіти, комах, спалювати траву, бездумно ловити тварин.)

— Що ми можемо зробити, щоб зберегти рослини і тварин луків? (Дотри­муватися правил поведінки на луках.)

Правила поведінки на луках

1) Не рвіть оберемки квітів.

2) Не ловіть метеликів, не розорюйте гнізда джмелів. Без цих комах у бага­тьох рослин не відбудеться опилення — не буде плодів і насіння.

3) Не знищуйте гусінь. Більшість з них жодної шкоди людині не завдають.

4) Не підпалюйте на луках суху торішню траву. У вогні гинуть підземні час­тини багатьох рослин, сонечка, джмелі, гнізда птахів.

5) Бережливо ставтеся до птахів, ящірок, жаб. Якщо їх не стане, комахи зни­щать рослини.

 

2. Робота в парах

 

— Цього літа група дітей ходила на екскурсію на луки біля річки. Вони на­
писали розповідь про свої враження. Прочитайте її. Чи все вам сподобалося
в їх поведінці? Скільки помилок у поведінці дітей ви помітили? Усі помилки
підкресліть простим олівцем.

Червневим днем ми вирушили на луки.

Погода була хороша. Як красиво навкруги! Луг схожий на строкатий килим. Дівчатка нарвали великі букети квітів. Хлопчики наловили мете­ликів і коників. Буде, що показати друзям в місті. У траві ми знайшли гніздо якогось птаха. У нім лежали маленькі блакитнуваті яйця. Ми потримали їх у руках і поклали назад. Розчавили декілька гусениць — все одно вони шкід­ливі. Потім ми пообідали. Пластикові пляшки залишили — мікроби їх зруй­нують. Додому повернулися задоволені. Весело минув день!

— Скільки помилок у поведінці дітей ви знайшли? (5) Які саме?

 

3. Гра «Четвертий"зайвий"»

— У кожній групі підкресліть «зайве» слово, поясніть свій вибір.

• Бабка, коник, перепілка, сонечко.

• Жаба, метелик, джміль, жук.

Гра «Переставлені склади»

— Переставте склади так, щоб утворилися слова — назви тварин і рослин, що зустрічаються на луках.

БА ЖА, РА ВЕЛЬ ЖУ, ШИ НА НЮ КО, РЕ ПЕ ПІЛ КА,

КАЧ ДЕР, КА Я ЩІР, КА ЛЕ ЛЕ, ТИ КРО (Жаба, журавель, конюшина, перепілка, деркач, ящірка, лелека, кроти)

5. Робота в зошиті ст. 48

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які рослини луків ви запам'ятали?

— Які живі істоти зустрічаються на луках?

— Як людина впливає на луки?

— Як треба охороняти луки?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 129-131.

— Складіть правила поведінки на луці.

 

 

Урок № _____ Дата _______

Тема: РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ПРІСНИХ ВОДОЙМ

Мета:ознайомити учнів з різноманітністю рослин і тварин прісної водойми; вчити по­яснювати зв'язки у живій природі на прикладі прісної водойми; розвивати спосте­режливість, мовлення дітей, учити міркувати над отриманою інформацією; вихову­вати інтерес до природи, любов до рідного краю.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22; просмотров: 621

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...