Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Читання вірша «ланцюжком» за строфами.

- Чому сніги засвітилися червонястим і жовтим?
-Хто зустрічає біле свято зими?

Робота в групах.

Вибрати із тексту слова: 1-ша група - слова - назви предметів; 2-га група- слова -назви дій; 3-тя група - слова - назви ознак.

Гра «Добери слово».

- До слова - назви предмета оберіть слово - назву дії.
Снігурі летять

санчата біжать

ялинки засвітилися

малята застрибали

шіги хитають

7) Гра «Добери риму». Веселі... (оселі); сніги... (навкруги); ялинки... (зупинки).

Гра «Котик і мишки».

Першою починає читати «мишка». Коли вона прочитає декілька слів або .речення, то починає читати «котик». Він намагається наздогнати «мишку». Гра припиняється, коли обидва учні читають одне і те саме.

Гра «Диктор телебачення».

Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

VI. ПІДСУМОКУРОКУ

- Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

- Що нового ви дізналися про письменницю Любов Забашту?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати малюнок до вірша.

Читати виразно вірш ст.70

 

Урок № ______ Дата _________

Тема: ЛЮДИНА І ПРИРОДА. ЛЮБОВ ЗАБАШТА «БЕРІЗОНЬКА»

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати активний словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву і фантазію; вихо­вувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Розучування вірша

Веселка веселу хустину

Повісила біля хатини.

Війнув вітерець, і хустина

У небо злетіла із тину.

2. Читайте, відповідайте: хто це? що це?

Білий, запашний, смачний - ... (хліб).

Висока, білокора, струнка - ... (береза).

Тиха, зоряна, місячна -...(ніч).

Робота над чистомовкою

Ма-ма-ма - холодна зима. Ам-ам-ам - нікому не дам.

Му-му-му - молока кому? Ом-ом-ом - помиємо з милом.

Мо-мо-мо - до школи йдемо. Ем-ем-ем - туди не підем.

Ми-ми-ми - нові килими. Ум-ум-ум - у класі шум.

Мі-мі-мі - веселій кумі. Им-им-им - від багаття дим.

Ме-ме-ме - хто книжку візьме? Ім-ім-ім - збудуємо дім.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Відгадайте загадку.

• Білокора і вродлива,

Віти-коси до землі,

Де вона-й земля щаслива,

Вся в святковому вбранні. (Береза)

- Які слова допомогли вам відгадати загадку?

- Сьогодні ми прочитаємо вірш Любові Забашти «Берізонька».

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Л. ЗАБАШТИ «БЕРІЗОНЬКА» (с. 70-77)

Виразне читання вірша вчителем

- Як авторка називає березу? Чому?

Словникова робота

Довідкове бюро.

Мавка - казкова лісова істота в образі гарної дівчини із довгим розпу­щеним волоссям.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Кіски стоїш

кущах

зелені добрий

сестричку поставте

вітрисько посадіть

шпаківню прилетів

Прочитайте стовпчики слів на одному мовному диханні; скоромовкою.

- Яке слово «зайве» в першому стовпчику? (Зелені -прикметник, решта - іменники). У другому стовпчику? (Добрий - прикметник, решта - дієслова.)

Фізкультхвилинка

Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання вірша учнями, кожен - у своєму темпі.

- Доведіть рядками вірша, що поетеса милується берізкою.

Читання вірша «ланцюжком» за строфами

-Як поетеса звертається до берези?

- З чим порівнює стовбур дерева?

- Прочитайте рядки, якими авторка звертається до читача

-Яке бажання у вас виникло?

 

Гра «Добери риму»

Лісова... (розвіва); кущах... (дощах) не точіть... (посадіть); на гілках... (птах)

6. Цікаво знати!

Слухання легенди «Як на землі з'явились берези»

Був час... Забули люди про доброту. Почали заздрити одне одному. Обма­нювати одне одного. Чорні думки в їх головах народилися. Чорні почуття в їх серцях поселилися. Земля застогнала. Кіркою заздрості, кіркою брехні покри­лася. Великий стогін до неба дійшов... Здригнулася небесна діва від жаху. Ве­ликий біль пронизав 5серце Не витримало воно. Розсипалося. Шматочки по землі розвіялися. У людину потраплять - людина очищається. У дерево по­траплять - дерево біліє. Так з’явилися на нашій землі берези. Говорять, що це шматочок небесного життя.

VI. ПІДСУМОКУРОКУ

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 71).

Виразно читати вірш ст. 70 -71

 

Урок № ______ Дата ___

Тема: НЕЗВИЧАИНІ ВЧИНКИ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО «КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ», «Каша, аби не наша»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька; учити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Висичі-горлачі,

Не кричіть уночі!

Бовтраві на землі

Сплять мишата малі.

Читання скоромовки «дощиком».

- Дощик накрапає (читати повільно і тихо).

- Дошик сильніший (скоріше і голосніше).

- Злива (голосно і скоромовкою)

- Дощ слабшає, дощ накрапає, дощ припинився(у зворотному напрямку)

Зарядка для язичка

Де ж наш пустун - язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

-Поплямкаємо губами!

- Поклацаемо зубами (щоб міцніші були)

- -Посичали гускою: с-сс.

- Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

- -Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

- Подирчали трактором: др-др-др.

3. Читай чітко, весело!

-Гей,Федько!-

Питаютьлюди,-

Чом заліз

У кропиву ти?

-А тому, що

З дідусем

Ми на пасіку

Ідем.

Там такі кусючі бджоли -

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл

Боліло!

К.Дяченко

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...