Категории: ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Виразне читання вірша учнями вголос.— Прочитайте вірш уголос, передаючи замилування описаною картиною. — Як ви розумієте виділені слова? — Назвіть слова, що допомогли вам побачити колір, відчути рух. 6) Гра ≪Знайди риму≫. Краса... (роса); на траві... (як живі); камінчиках... (промінчиках); усміхаються... (зливаються); на листках... (дах). Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання учнями тексту Василя Сухомлинського — Порівняйте образи роси, створені Ганною Чубач і Василем Сухомлинським. Чим вони подібні й чим відрізняються? — Який текст вам сподобався більше? Чому? Опрацювання вірша «Хвалько» (П. с.71 – 72) VI. ПІДСУМОК УРОКУ Гра «Закінчи речення» • Сьогодні на уроці я дізнався... • Найбільше мені сподобалося... • Я вчився... • На наступному уроці хочу... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати у читанці с.90, у Перлинці с.71 – 72
Урок № _________ Дата ________ Тема: А вже весна, а вже красна... Анатолій Костецький «Починається весна», «Осінній клен» ( у ч. с.91, у П. с.73 – 74) Мета: почати ознайомлення учнів з творами Анатолія Костецького; вдосконалювати Техніку правильного, свідомого, виразного читання; формувати вміння аналізувати, Узагальнювати, робити висновки з прочитаного; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Вправи для розвитку артикуляції дихання • ≪Цокання≫ язиком у ротовій порожнині. • Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово ≪ні≫ з поступовим видихом (тричі). • ≪Маятник≫ — ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (десять разів). • Вітерець у лісі — ш-ш-ш. • Повзе вуж у траві — с-с-с. • Прилетів жук — ж-ж-ж. • Заспівав комарик — з-з-з. • Пролетів птах — шух-шух-шух. • Запихкав їжачок — пих-пих-пих. • Дзюркоче вода у струмочку — дз-дз-дз. • Забриніла бджілка — дж-дж-дж. Робота над скоромовкою Павло і Пилипко Поливали липки. Виросли липки У Павла і Пилипка. Робота над чистомовкою На-на-на — тепла весна. Ня-ня-ня — купали коня. Ра-ра-ра — висока гора. Ря-ря-ря — вранішня зоря. Ця-ця-ця — лагідна киця. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Літературна скарбниця продовжує нас ознайомлювати з творчістю українських поетів. Своїм поетичним даром поділиться з нами Анатолій Костецький. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Біографічна довідка — ≪Вітаю вас, мої славні і хороші книголюбчики та казкознавчики...≫,— цими словами майже кожного ранку впродовж кількох років вітав, як ніхто, по-своєму, слухачів популярної радіопередачі ≪Пригоди славнозвісних книг≫ Анатолій Георгійович Костецький. Усе, що написане цим письменником, неймовірно цікаве, вигадливе, веселе і дуже-дуже близьке кожному з дітей. А все це тому, що Анатолій Костецький умів нібито не виходити з віку своїх героїв — бути або ж ровесником читача, або ж не набагато за нього старшим. Так добре він знав і відчував той світ, у якому вчаться, мріють, дружать і бешкетують герої його пригодницьких повістей і віршів. Народився А. Г. Костецький у Києві в сім’ї вчителів. Про своє дитинство розповідає з гумором:≪Дитинство було важке: класний керівник тато; “нормальні” діти після школи відпочивали від учителів, а в школі — від батьків, а у мене вчителі і вдома, і в школі...≫. У п’ять років хлопець сам читав і писав, навчився грати в шахи й плавати. Відтоді не розлучався зі спортом, книгою, пером. Ще в дитячому садку, коли його, малого, дорослі запитували ≪Ким ти хочеш бути?≫, він упевнено відповідав: ≪Письменником!≫. Ще в першому класі в Анатолія Костецького був зошит із власними віршами. У п’ятому він отримав на шкільному конкурсі диплом за вірші, присвяченіТарасові Шевченку. Анатолій Костецький — автор понад п’ятдесяти поетичних і прозових книжок: ≪А метеликам весело≫, ≪Весняні дарунки≫, ≪Все про мене≫, ≪Лист до птахів≫, ≪Де літо живе?≫, ≪Батьки нас не розуміють≫, ≪Бюро знахідок≫, ≪Постукай у моє вікно≫, ≪Все — як насправді≫, ≪Суперклей Христофора Тюлькіна, або Вас викрито — здавайтесь!≫, ≪Мінімакс — кишеньковий дракон, або День без батьків≫, ≪Мої та твої таємниці≫ та ін. Фізкультхвилинка Опрацювання вірша А. Костецького «Починається весна» ((. 97) Виразне читання вірша вчителем. — Якій порі року присвятив свій вірш Анатолій Костецький? Словникова робота. Читання стовпчиків слів ≪буксиром≫ за вчителем. Щоки зранку раптово засіють веснянки лагідні починається розщебечуться — Прочитайте слова на одному диханні. Виразне читання вірша учнями. — Як поет називає зміни, що відбуваються в природі з приходом весни? Чому? Дайте відповідь словами вірша. — Прочитайте перших два рядки твору. Поміркуйте, чому автор починає вірш саме так, ще й двічі повторює слово знов? — Які почуття переживає поет і ви разом із ним? 4) Гра ≪Добери риму≫. Дива... (трава)', носи... (голоси); веснянки... (зранку). Читання тексту О. Копиленка (с. 91). — Якою ознакою наділено вітерець? — Чим особливе березневе сонце? — Відшукайте подібну ознаку у вірші ≪Починається весна≫. 6)Опрацювання вірша «Осінній клен» ( у П. с.73 – 74)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Чого вчилися на уроці? — Що нового дізналися? — Який вірш читали? Хто його автор? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірші. ( у ч. с.91, у П. с.73 – 74) Намалювати ілюстрацію до нього.
Урок № ______ Дата _______ Тема: Принади літнього ранку. Анатолій Костецький «Рибалка-дивак» Мета: вдосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого Використання інтонацій у мовленні; формувати оцінні судження, навчати виділяти головне; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА |
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22 lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда... |