Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






В. Сухомлинський «Борщ зі скибкою свіжого хліба»

Самостійне читання оповідання учнями.

— Як звали синів?

— Чому в них були такі імена?

— Чому Працьовитий хвалив материн обід?

— Чому Ледачому обід здався несмачним?

Читання оповідання за особами.

— Чому вчить нас це оповідання?

В. Сухомлинський «Кожна людина повинна»

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який висновок можна зробити із сьогоднішнього уроку?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати художню літературу

 

 

Урок № ______ Дата ______

Тема: У кожного свій талант. Іван Світличний «Швень-горлопан», «Слухала Лисичка Солов'я»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого

виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над чистомовкою

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі.

Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть.

Не-не-не — засяє сонечко ясне.

Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.

Ами-ами-ами — вже весна не за горами.

Іти-іти-іти — їй зрадіють усі діти.

Ки-ки-ки — і звірята, і пташки.

Ля-ля-ля — зрадіє матінка-земля!

Гра «Блискавка»

— Читайте швидко. Виділяйте ≪зайве≫ слово!

1) Казка каска казка казка

Дубочки дубочки зубочки дубочки

Мишка мишка мишка миска

2) Зірка зірка сірка зірка

Клітка квітка клітка клітка

Сніжок сніжок сніжок стіжок

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Дуель». Робота в групах

Групи ставлять запитання одна одній за змістом вірша.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Послухайте вірш.

ВЕДМЕЖА ХВОРОБА

Щось ведмедик зліг, зовсім занеміг,

Побивається та стогне, аж гуде барліг.

— Ой! — кричить.— Умру! Ой, не чую рук!

Щось у оці, а чи в боці — сам не розберу.

Ой, язик опух! Ой, заклало слух!

Чи то гикавка, чи кашель забиває дух!

Голова гуде, обертом іде,

Кості ломить і судомить, лиш не знаю де.

Ой, живіт болить! Ой, п’ята свербить!

На зубах така оскома, аж в очах рябить.

Поперек пече, віддає в плече,

Нудить-млоїть під п’ятою й, може десь іще!

В носі крутить так, що аж хвіст набряк,

Що аж меду захотілось сам не знаю як.

Лікар вислухав, лікар вистукав,

Каже: — Це така хвороба — комизистика.

І хвороба ця так лікується:

Треба добре натщесерце дати... ремінця.

І. Світличний

— Чи сподобався вам вірш?

— Який він за настроєм?

— Над ким сміється автор?

— Які риси характеру висміює?

— Автор цього вірша — український поет Іван Світличний. Сьогодні ми ознайомимося з його творчістю.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання учнями біографічної

Довідки про поета (с. 706)

— Де народився Іван Світличний?

— Якою була його доля?

— Як називав поета Василь Стус?

2. Опрацювання вірша І. Світличного «Півень-горлопан» (с. 106-107)

1) Гра ≪Передбачення≫.

— Прочитайте заголовок вірша.

— Яким ви уявляєте півня-горлопана?

— Чому поет так його назвав?

Виразне читання вірша вчителем.

— Чи змінилася ваша думка про півня?

Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Буча — великий крик, галас, тривога; сварка, колотнеча.

б) Читання слів ≪луною≫ за вчителем.

Горлопан, закричав, сплюх, ледачий.

4) Гра ≪Бджілки≫. Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Знайдіть окличне речення.

— До кого звертається півень?

Виразне читання вірша учнями.

— Як автор ставиться до півня? Доведіть свою думку за текстом.

— Доберіть близькі за значенням слова до слів горлопан, сплюх.

— Як ви розумієте вислів бучу зняв?

Опрацювання вірша «Слухала Лисичка Солов'я»

1) Гра ≪Рибки≫. Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

— Про що думала Лисичка, слухаючи Солов’я?

Виразне читання вірша учнями.

— З якою інтонацією слід читати слова Лисички?

— Що треба для того, щоб витьохкувати, як Соловейко?

— У кожного свій талант. Як ви вважаєте, чи не про це хотів сказати Іван

Світличний?

— Назвіть героїв прочитаних віршів Івана Світличного. Які риси характеру

вони мають?

— Над чим поет пропонує замислитися своїм читачам?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які вірші читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цих поетичних творів?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірші Івана Світличного.

Урок № _____ Дата ____

Тема: Повтори і пригадай. Підсумок за розділом «3 літературної скарбниці»

Мета: пригадати найважливіше з прочитаного у розділі «З літературної скарбниці»; узагальнити

вивчене; вчити співставляти, порівнювати; розвивати вміння фантазувати,

передавати під час читання настрій твору; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над чистомовкою

Ма-ма-ма — вже скінчилася зима.

Ні-ні-ні — йдуть веселі теплі дні.

Ак-ак-ак — свистить на шпаківні шпак.

Ок-ок-ок — ловить ластівка комашок.

Ба-ба-ба — зазеленіла вже верба.

В’ ї-в’ї-в’ї — звеселяють гай солов’ї.

Гра «Блискавка»

— Читайте швидко. Знайдіть ≪зайве≫ слової

1) Щука — щука — щока — щука

Щупав — щупав — щупав — щипав

Дощечка — донечка — дощечка — дощечка

2) Шум — шум — шум — сум — шум — шум

Зірка — сірка — зірка — зірка — зірка — зірка

Ножик — ножик — ножик — ножик — носик

Човен — човен — човен — повен — човен

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують

кожен свою роботу.

Конкурс «Хто краще?»

Виразне читання учнями віршів І. Світличного.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Діти, пригадайте, над яким розділом ми працюємо протягом останніх

уроків? Знайдіть у змісті підручника назву розділу. Перегляньте назви прочитаних

поезій та їх авторів.

— Що найбільше запам’яталося?

— Сьогодні підіб’ємо підсумок своєї роботи за розділом ≪З літературної

скарбниці≫. Наш урок ми присвятимо вдосконаленню навичок розвитку техніки

читання, узагальненню вивченого матеріалу, виявимо кращого знавця

поетичних творів.

Урок проведемо у формі змагання. За кожну правильну відповідь ви отримаєте

фішку. Бажаю успіху!

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...