Главная Случайная страница


Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ.

«І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ»

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам'ять, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Біля моря долілиць

Спину гріє хлопчик Гриць.

Перележав, перегріві

Горе Грицю — підгорів.

— Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чистоту

і правильність вимови.

Складовий аукціон

Лa — (ласка, лама, ластівка,...)

Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав,...)

Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада,...)

3. Читайте, запам'ятовуйте!

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні взувся

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не впізнала.

Рак розсердився, роззувся

І додому повернувся. Г. Чубач

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

* На деревах вишеньки,

А в траві — сунички.

Сонечко із висоти

Нам цілує щічки.

Вся земля теплом зігріта,

Бо до нас приходить... (літо).

— Сьогоднішній урок ми присвячуємо чудовій порі року — літу.

— Чи любите ви літо?

— За що ви його любите?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір? Чи це збірка творів?

— Чи написано прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до неї?

— Де видана книжка?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

— В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадовий

«Кінчається наука в школі»)

— Прочитайте окличне речення.

— Кому вдячні діти?

— З чим автор порівнює крапельки роси? (МаріяПознанська «Роса»)

Гра ≪Доберіть риму≫

Влітку — квітку;

краси — роси;

краплина — перлина;

горить — за мить;

розтане — стане;

увись — колись.

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА

«СТЕЖИНКА»

Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

— Куди стежка повела Тетянку?

— Що вона бачила прямуючи стежкою?

— Кого зустріла Тетянка?

— Де живуть мурахи?

— Чим зайняті бджоли?

Робота в групах

Намалювати словесний малюнок до оповідання.

— Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?

Фізкультхвилинка

VII. ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ«ХТО НАЙКРАЩИЙ СПІВАК?» [за Романом Завадовичем )

Гра «Упізнай пташку»

Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це.

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями

— Чий спів слухало пташине журі?

— Кого визнали переможцем?

— Чому горобеня мало іншу думку?

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що видалося найбільш цікавим?

— Який висновок зробили для себе?

— З яким настроєм завершуєте урок?

Урок № ____ Дата ______

Тема: Шарль Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Шарля Перро, його казковим надбанням; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описуваних подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

У діброві — дуби, Трава — між грибами,

Під дубами — гриби, Хмарки — над дубами.

Робота над чистомовкою

Ла-ла-ла — знову казка в гості прийшла.

Ки-ки-ки — їх читаєм залюбки.

Ру-ру-ру — вчать вони нас добру.

Ло-ло-ло — переможемо ми зло.

Ред-ред-ред — тож за казкою вперед.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

— Пригадайте прочитані казки українських письменників.

— Що в цих творах є казковим? А що могло бути насправді?

— Наведіть кілька прикладів народних і літературних казок. Назвіть їхніх авторів.

— Розгляньте малюнки (с. 146). До яких вони казок?

— Чому на першому малюнку немає мишки, а на другому — внучки?

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Гра ≪Упізнай казкового героя≫

• їду я на бал чудовий

Поки північ не задзвонить.

У кареті гарбузовій.

Маю я химерну звичку —

Все, мов справжнє: кучер, коні,

Десь губити черевички. (Попелюшка)

— Сьогодні ми ознайомимося з казкою французького письменника Шарля Перро ≪Попелюшка≫.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Читання учнями біографічної довідки (с. 746)

2. Опрацювання рубрики «Чи знаєш ти?»(с. 147)

— Хто переклав казку Шарля Перро українською?

— Як, на думку Романа Терещенка, має називатися казка?

Робота в групі

— Розгляньте малюнки (с. 147—148).

— Пригадайте, як жила Попелюшка; чому її так назвали; як дівчина потрапила

на бал у королівському палаці; хто їй допомагав; чому черевичок Попелюшки

залишився у палаці.

Фізкультхвилинка

Опрацювання продовження казки «Попелюшка,

або Соболевий черевичок» у перекладі Романа Терещенка (с. 149-151)

Виразне читання казки вчителем.

— Чи сподобалася вам казка?

— Які картини ви уявляли, слухаючи її?

Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Фанфара — духовий музичний інструмент, який використовують для виконання

музичних фраз урочистого характеру.

Лакей — слуга у панів або при ресторані, готелі (в поміщицькому та буржуазному

побуті).

Вельможа — знатна й багата особа, що займала високу державну або придворну

посаду.

б) Читання стовпчиків слів ≪буксиром≫ за вчителем.

Щирого краща

втішного убогої

сукенці привселюдно

сміючись зчудувалися

королівський попелющиним

— Прочитайте найкоротше і найдовше слово.

3) Читання казки учнями ≪ланцюжком≫.

Последнее изменение этой страницы: 2016-07-22

lectmania.ru. Все права принадлежат авторам данных материалов. В случае нарушения авторского права напишите нам сюда...